MENU

il nostro

Menú

AUTENTYCZNA KUCHNIA WŁOSKA

W naszym menu znajdziesz autentyczne włoskie dania przygotowane ściśle według tradycyjnych receptur. Gotujemy z uważnością dla historii i miejsca pochodzenia potraw, które serwujemy. Dlatego starannie dobieramy najlepsze, regionalne składniki i dbamy o właściwy sposób przygotowania naszych dań. Wszystko po to, by uzyskać oryginalny, włoski smak. Zapraszamy do Bresno!

PIZZE

PIZZE

Prawdziwa włoska pizza

Nasze ciasto na pizzę przygotowujemy według tradycyjnej receptury neapolitańskiej, z oryginalnej włoskiej mąki doppio zero, do której dodajemy jedynie wodę, sól i odrobinę drożdży. Używamy włoskich pomidorów, mozzarelli i wędlin. Jedz powoli, do ostatniego okruszka.

Czas robi swoje

Dajemy naszemu ciastu dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje, dlatego trafia do pieca dopiero po wielu godzinach powolnego wyrastania. Opłaca się czekać.

MĄKA JAK ŻADNA INNA

W Bresno przygotowujemy pizzę na cieście wyrabianym z certyfikowanej włoskiej mąki doppio zero pochodzącej z młynów Caputo z Neapolu.

ANTIPASTI & INSALATE

ANTIPASTI & INSALATE

ŻADEN KAPAR NIE JEST DZIEŁEM PRZYPADKU

Sałatki przygotowane tuż przed podaniem ze starannie wybranych, soczystych warzyw i owoców, serwowane ze świeżutkim pieczywem. Chrupiące grissini własnego wypieku. Najlepsze składniki i oliwa prosto z Włoch. Spróbuj.

ZUPPE

ZUPPE

PRIMI PIATTI

PRIMI PIATTI

DOSKONAŁA PASTA TO WIĘCEJ NIŻ AL DENTE

Dania przygotowane od podstaw z najlepszych składników. Proste i pięknie podane. Włoska pasta, autentyczne regionalne dodatki i bogactwo aromatycznych przypraw. Idealna tekstura sosu delikatnie otaczającego makaron. W wersji tradycyjnej lub pełnoziarnistej.

SECONDI PIATTI

SECONDI PIATTI

DESSERT

DESSERT

CAFFÈ

CAFFÈ

PRAWDZIWY, WŁOSKI SMAK KAWY ILLY

Nie chyba ma nic bardziej włoskiego niż filiżanka wybornego espresso podana z kieliszkiem wody i kawałeczkiem gorzkiej czekolady. Serwujemy wyłącznie najlepszą włoską ILLY. Na tyle sposobów, ile chcesz.

Oprócz kawy mamy oczywiście szeroki wybór najwyższej jakości herbat z całego świata. Na chłodniejsze dni polecamy także naszą specjalną kompozycję KARKADÈ na bazie kwiatów hibiskusa, przypraw i owoców, a na letnie upały wyśmienite kawy na zimno.